Čtenářka

5. března 2018 v 17:59 | Traci Chee

Čtenářka

Autor : Traci Chee
Rok vydání : 2018
Nakladatelství : Fragment
Počet stran : 403
Originální název : The Reader

Čtenářka je již díky svému grafickému zpracování výjimečná kniha. Snad každého knihomola na první pohled zaujme nádhernou zlatavou obálkou, které ta originální nesahá ani po kotníky.

Hlavní hrdinka se jmenuje Sefia. Poté, co byl její otec brutálně zavražděn, se ukrývala s tetou Nin v lese. Učila ji, jak správně lovit, skrývat se, dokonce i krást.
Když se ale Sefia stane svědkem Ninina únosu, obrátí se jí život naruby. A v hlavě má jediné, touhu po pomstě.

Dva týdny před šestnáctými narozeninami najde záhadný hranatý předmět celý z papíru. Uvnitř nachází jen znaky připomínající černou krajku.
Po horlivém listování zjistí, že ty znaky mají jméno, slova. A ta slova jako jedna z mála lidí umí přečíst.

Zachrání také jednoho němého kluka před krutým zacházením, dá mu jméno Lučištník a společně se vrhají na záchranu ne jen Nin, ale i sebe samých...

Jak jsem již zmínila, tato kniha je po své vizuální stránce naprosto dokonalá. Otázka je, zda je ten příběh tak dobrý, jak bychom očekávali.

Střídají se zde jak kapitoly, kde hraje hlavní roli Sefia, tak i kapitoly čtenáře Lona, vražedné Druhé, záhadné Tenin, dokonce i kapitána Rákose.

Čtenářka je opravdu zajímavá kniha s originálním příběhem. Neskutečně se mi líbilo, jak to autorka měla dobře promyšlené. Nejdříve jsem nechápala, proč je tolik kapitol věnováno jiným postavám, ale musím vás ujistit, že se na konci odhalí, jak jsou tyto postavy ve skutečnosti propojeny.

Na druhou stranu mi některé pasáže přišly trochu rozvleklé a nezáživné. Občas jsem se ztrácela a musela jsem něco číst dvakrát. Podle mě si autorka nedokáže vybudovat napětí a udržet čtenářovu pozornost. Což je škoda, protože námět byl opravdu povedený.

Postavy byly neuvěřitelně ploché, nudné a nedodělané. Žádnou postavu jsem si nedokázala oblíbit a tak mi bylo celkem jedno, jak dopadnou.

Konec je neskutečně otevřený, a tak nevím, zda jsi chci přečíst ještě další díl. Mám z ní zkrátka takové rozporuplné pocity.


Ale za přečtení to stojí.

Závěrečné hodnocení : 64%


Tato recenze je psána pro web : Knihy | Databáze knih
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama