Dvůr trnů a růží

5. března 2018 v 17:53 | Sarah J. Maas
Dvůr trnů a růžíOd téhle knihy jsem měla velmi vysoké očekávání, protože mám moc ráda sérii Skleněný trůn. O to větší překvapení pro mě bylo, že to bylo ještě lepší, než jsem čekala.

Hlavní hrdinka se jmenuje Feyre a má dvě starší sestry Nestu a Elain. Žijí samy s otcem a nebýt Feyre, tak zemřou hlady. Před několika lety totiž přišli o všechno bohatství, a proto jediná šance na přežit je lov.

Kniha začíná tím, že se Feyre vydá jako každý den do lesa na lov. Najednou se před ní objeví ohromný vlk, kterého samozřejmě zabije. Další den si ale pro ní přijde ještě větší zvíře se slovy, že zavraždila vílu.
Podle Úmluvy mezi smrtelníky a vílami má dvě možnosti, buď jí na místě zabije a nebo s ním odejde do říše víl.
Nakonec s ním překročí neviditelnou zeď, která odděluje vílí říši od té lidské a nastěhuje se do jeho krásného sídla.

Až do této části máte pocit, že se to až tak moc neliší od původního motivu Kráska a zvíře.
Po pár stránkách ale zjistíte, že zdání může klamat. V tomhle světě je totiž plno nástrah a země není až v tak dobrém stavu, jak bychom si mohli myslet.

V jeho sídle nenajdeme žádné mluvící předměty. Žije tam jen služka Alis a dvořan a vyslanec Lucien, který Feyre naprosto nesnáší.
Později Feyre zjistí, že se její únosce jmenuje Tamlin a umí na sebe vzít i lidskou podobu.

Styl psaní je opravdu božský a věřte mi, že až se do knihy ponoříte, nebude moci přestat. Má to v sobě vše, co já mám ráda. Napětí, nečekané zvraty a lásku. Pokud vám přišlo, že ve Skleněném trůnu byly jen drobné náznaky lásky, tak si tady přijdete na své.

Hlavní hrdinka Feyre je opravdu odvážná, obětavá i starostlivá. Nikdo z nás by nejspíš neměl chuť lovit pro své sestry, které vám s ničím nepomůžou a ani vám nepoděkují.
Kvůli tomuhle jsem měla pocit, že se autorka nechala inspirovat nejenom Kráskou a zvířetem, ale i Popelkou.
Tamlin se chová přesně jako to "Zvíře" z původního motivu. Je krásný, tajemný a prokletý. Na první pohled zlý a krutý, ale v srdci takový není.

Jediná výtka, kterou ke knize mám, je naprosto primitivní hádanka, na kterou Feyre nemůže přijít, ale vám je to úplně jasné už od začátku. Ale přece jenom v základu je to pohádka, tak to k tomu asi patřilo.

Se Skleněným trůnem to má společný jenom úžasný styl autorky, který si podmanil spoustu čtenářů. Takže pokud se vám Skleněný trůn nelíbil, tak to můžete zkusit, je to opravdu něco úplně jiného.

V neposlední řadě bych chtěla poděkovat e-shopuMegaKnihy.cz - Levné Knihy Online - Megaknihy.cz za poskytnutí mého prvního recenzního výtisku. Knihu si můžete koupit zde: Dvůr trnů a růží - Sarah J. Maasová - Megaknihy.cz

Závěrem knihu doporučuji, stojí to za to!

Tato recenze je psána pro web : Knihy | Databáze knih
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama