Mrazivý oheň

5. března 2018 v 17:33 | Amanda Hocking
Mrazivý oheň
Tato kniha nás zavede do světa trollů, který se nachází hlavně v Severní Americe a Evropě. Trollové jsou zde rozděleni do pěti kmenů na : Kanince, Skojary, Trylly, Vitry a Omty. Každý kmen oplývá nějakou magickou schopností, ale panují mezi nimi neustálé spory.

Naše hlavní hrdinka je devatenáctiletá Bryn, která je takový outsider mezi Kaniny, protože její maminka pochází z kmene Skojarů, a tak Bryn neoplývá žádnými magickými schopnostmi a je navíc jako jediná blonďatá a modrooká.
I přes její nečistou krev má Bryn velice ambiciózní cíl, a to stát se členkou královské elitní gardy.

Prozatím slouží království Kaninu jako stopařka, což znamená, že má na starost přivést zpět podvržence. Ptáte se. co je to ten podvrženec?

Je to dost nehezká praktika, která spočívá v tom, že když se Kanincům narodí dítě, tak to dítě dají do světa lidí, kde ho vymění za lidské dítě, a to lidské dítě pak dají do sirotčince. Takže lidská rodina nevědomky vychovává kaninské dítě, pro které si po zhruba osmnácti letech přijde nějaký stopař a vrátí ho domů k jeho pravým rodičům.
Dělají to proto, že lidský svět poskytuje vzdělání, ale hlavně kvůli penězům, a proto tyto děti dávají do bohatých rodin. Takže by se dalo říct, že celý svět Kaninu funguje jenom díky podvržencům.

Příběh začíná tím, jak se na jedné misi Bryn setká s hledaným zločincem Konstantinem Blackem, který se před čtyřmi lety pokusil zabít jejího otce. Teď se ale pokusí z neznámého důvodu zabít Brynina svěřence - Lunise, který je dědicem královského trůnu. Sice se mu to díky Bryn nepodaří, ale uprchne a rozhodně v tom nehodlá přestat.

To ale není jediný problém, který Bryn trápí. Je totiž beznadějně zamilovaná do jejího rektora Ridleyho, i když ví, že on chodí s Juni.
Také musí čelit různým narážkám na její vzhled od holky jménem Astrid, která jí dělala peklo už ve škole. I přes její odlišnost si naštěstí našla skvělé kamarádky Ember a Tildu, které se také liší od ostatních Kaninců.

To bylo něco k ději a teď přijdou mé pocity z téhle knihy.
Tato kniha navnadí asi každou čtenářku kvůli krásné obálce a já nejsem výjimkou.
Ze stylu psaní jsem byla nadšená a o to víc se mi zamlouvaly krátké kapitoly, díky kterým příběh nebyl zdlouhavý.

I přes to ale nemůžu dát pět hvězdiček. Jde hlavně o to, že se v knize nekonala žádná velká akce, u které bych byla překvapená. Vždy se nějaká akce rozjížděla, ale nakonec se bohužel nekonala. Kvůli tomu jsem po dočtení měla pocit, že Mrazivý oheň je jenom jeden dlouhý úvod do celé této série.

Hlavní hrdinka Bryn je hodně naivní a tvrdohlavá a hrozně mě štval její názor ohledně toho, že je práce mnohem důležitější než osobní život. Co se týče Ridleyho, to je takový typický tajemný a hezký fešák, ale já ho mám celkem ráda. Vedlejší postavy sice neměly moc prostoru na rozvinutí, ale i tak jsem si pár z nich oblíbila.

Od této autorky jsem nečetla její předchozí trilogii, která se (jak jsem správně pochopila) odehrává ve stejném světě, takže se nebojte, že si Mrazivý oheň nemůže přečíst, když jste nečetli tu předchozí trilogii.

Tato kniha není ten typ knihy, která by vás šokovala nečekanými zvraty a vy by jste s napětím očekávali, jak to dopadne. I přesto má velký potenciál, který ale nebyl zcela využit, což mě docela mrzí, protože se četla opravdu skvěle.

Závěrem knihu doporučuji a určitě si přečtu i další díl.

Tato recenze je psána pro web Knihy | Databáze knih
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama