Siréna

5. března 2018 v 17:30 | Kiera Cass
Siréna
Jako fanoušek Selekce jsem prostě neodolala a koupila jsem si i autorčinu prvotinu. Ta nás tentokrát zavede do podmořského světa, kde vládne Oceán. Ten zachraňuje mladé dívky před utopením a ony mu na oplátku slouží dlouhých sto let jako sirény.
Ty mají dvě podmínky, které musí dodržovat:

1. Nesmí používat svůj hlas jinak, než k vábení smrtelníků.
2. Musí patřit jenom Oceánu.
Nedodržení se trestá smrtí.

Naše hlavní hrdinka Kahlen už odsloužila osmdesát let a zbývá jí posledních dvacet. Přesto je ale nešťastná. Každý den jí tíží, kolik nevinných lidí už zavraždila pro Oceán.
Spolu s jejími sestrami může chodit na souš, ale v žádném případě nesmí promluvit.

Tam jednou potká sympatického a milého Akinliho, kterému nevadí, že nemluví. Rád si s ní povídá, i když ví, že se odpovědi nikdy nedočká.
Samozřejmě se do sebe zamilují, ale jak by s ním mohla být, když nikdy nezestárne?

Na knize se mi opravdu líbil ten nápad podmořského světa se sirénami. Autorka z Oceánu udělala téměř živou bytost s city, i když se nejdřív může zdát, že je opravdu bezcitný a zabíjení lidí dělají sirény kvůli jeho potěšení.

Kahlen, je taková ta typická tichá, nevinná, milá a uzavřená hlavní hrdinka. Musím se ale přiznat, že já mám radši ty sebevědomější hrdinky, kterých je teda v knižním světě dost málo.
To mě ale plně nahradil Akinli, který byl milý, upovídaný a záhadný. Oběma jsem jim fandila a ten vzájemný vztah jsem jim opravdu přála.


Kniha mě neskutečně bavila. Přesně jako Selekce je velice jednoduchá a čte se úplně sama. Nedáváte pozor a už jste na konci.
Na Siréně také oceňuji, že nemá takový ten klasický rozjezdový začátek, který nás dlouho uvádí do děje. Naopak, už se začátku byla zajímavá, což mě hodně potěšilo.

Musím se i přiznat, že jsem na konci byla poměrně napjatá, jak to celé dopadne.

Závěrem knihu doporučuji hlavně fanouškům Selekce,
stojí to za to!
Tato recenze je psána pro web Knihy | Databáze knih
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama