Šťastně až navěky

5. března 2018 v 17:45 | Kiera Cass


Šťastně až navěkyJak už určitě víte, tato kniha je takový velký bonus k celé trilogii s názvem Selekce. Setkáváme se tu jak s Americou, tak i s vedlejšími postavami, které díky této knize vypráví svůj příběh, který by jinak zůstal skrytý a znala by ho jenom sama autorka.
Šťastně až navěky se skládá ze čtyř rozsáhlých povídek a z dalších bonusových povídek, které mají méně jak 20 stránek.

Začneme pěkně od začátku. První povídka se nazývá Královna. Je z pohledu Amberly, která je účastnice Selekce a bojuje o srdce prince Clarksona. Král Clarkson je jasný záporák Selekce, a proto se autorka rozhodla, že nám ukáže i lepší stránku jeho osobnosti. My máme tedy jedinečnou možnost zjistit, že ani on to neměl v životě jednoduché a že i on býval hodný.
Tato povídka se mě hodně líbila. Moc se mi zamlouval nápad, jak může moc zaslepit člověka a čtenář má pak pocit, že je lepší být chudý, protože vám pak nehrozí, že váš charakter zničí bohatství.

Druhá povídka nese název Princ a je věnována Maxonovi. Na tuto povídku jsem se hrozně těšila a jsem ráda, že mě nezklamala. Hodně čtenářek si určitě říkalo, co asi cítil Maxon, když poprvé viděl Americu? Byla to pro něj láska na první pohled?
Díky této povídce se nám konečně naskytne příležitost si odpovědět na naše otázky. Také se dozvíme, že dřív myslel na jinou dívku, které se ale vzdal pro blaho zemi, nebo spíš pro blaho jeho otce.
Pro mě to byl opravdu jedinečný zážitek si znovu připomenout začátky Selekce z jiného pohledu. Bylo to opravdu krásné čtení, a proto se tahle povídka řadí k mým nejoblíbenějším.

Třetí povídka se jmenuje Strážce a je o Aspenovi, který pořád beznadějně miluje Americu. Abych byla upřímná, tato povídka mě ze začátku tolik neohromila. Bude to nejspíš tím, že jsem Aspena neměla ráda, protože pořád rozptyloval Americu, a proto bylo pro mě těžké ho pochopit a litovat. Nejvíc mě vadila, že ze začátku nic nového nepřinesla a měla jsem pocit, že tuto část už znám a že jí nepotřebuji z slyšet z jeho pohledu. Potom se ale zlepšila, protože se v ní začaly vyskytovat náznaky lásky mezi ním a Lucy, což ještě neznám, a proto mě tato povídka začala bavit a v závěru se mi líbila.

Moje nejoblíbenější povídka se jmenuje Miláček a je z pohledu Marlee, která chová v srdci ohromnou lásku k strážci Woodworkovi, kvůli které je krutě zbičovali.
Bylo to krásně, ale zároveň strašné pociťovat tu jejich bolest. Tato povídka se moc povedla, protože jsem s nimi soucítila, tu bolest jsem s nimi prožívala a zkrátka jsem jim ten šťastný konec přála, protože si toho kvůli němu hodně vytrpěli.

Další, a zároveň první bonusová povídka se jmenuje Z pohledu Celesty, takže je jasné, kdo jí vypráví.
Tato povídka se mi líbila, protože Celesta byla záporná postava, a tak bylo velmi zajímavé, slyšet Selekci z úplně jiného pohledu. Všichni dosavadní vypravěči Selekci nesnášeli, protože jim zničila život, ale Celesta je jediná postava, pro kterou je Selekce životní šance se prosadit.

Druhá bonusová povídka se nazývá Komorná a je věnována Lucy. Popisuje zde svou lásku k Aspenovi, který se jí ale nemůže úplně oddat, protože část jeho srdce bude navždy patřit Americe.

Dále se zde nachází bonusový epilog k První, který vám ale neprozradím, protože si ho musíte přečíst sami. Je velmi romantický a krásný, a proto jsem si ho úplně zamilovala.

Pak tu je ještě kapitola, která se věnuje holkám z Elity a popisuje, jak si žijí teď, jestli si našly pravou lásku a jak je postup do Elity pozměnil.


Kniha je opravdu krásná. Některé povídky mě tak nadchly, že mě bylo líto, že nebyly delší. Moje nejoblíbenější je nejspíš Miláček, protože mám Marlee ráda a její láska s Woodworkem je opravdu silná.

Díky této knize se konečně dovídáme, jak přemýšlí jiné postavy, a proto jsme konečně pochopili některé činy postav, které byly velice nelogické pro Americu, ale když jsme je poznali z jejich pohledu, tak jsme je konečně pochopili.

Za zmínku také určitě stojí krásné ilustrace, které knihu doplňují a dělají ji ještě kouzelnější a pohádkovější.

Závěrem knihu vřele doporučuji každému fanouškovi Selekce, stojí to za to.

Tato recenze je psána pro web Knihy | Databáze knih
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama